KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16091013
nr 1609 1013
Oskar Leonard Anderson
(1836-1868), Sverige
Oljemålning, Ryttare. Signerad, daterad 1862. Olja på duk, 50x38 cm, yttermått inklusive ram: 55x42 cm
Oskar Leonard Anderson, svensk målare född i Stockholm 1836, död 1868.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:33:32
25/3 19:28:32
- Klassiska
25 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Leonard Anderson
Läs mer om Oskar Leonard Anderson